החזר מס הכנסה על הפסדים בבורסה

השקעת בבורסה בשנים האחרונות? אנחנו מקווים שראית רווחים. אבל יכול מאד להיות שהיו לך גם הפסדים. במקרה כזה המאמר הזה יסביר לך איך באפשרותך לבקש החזר ממס הכנסה על הפסדים בבורסה.

הרווחים במסחר בשוק ההון במהלך שנה קלנדרית מחויבים בארץ מס בגובה של 25%. הבנקים ובנקי ההשקעות מנכים את המס במקור. אבל במקרה של הפסד, הם אינם מבצעים את קיזוז ההפסדים כנגד המס על הרווחים. לכן, האחריות על קבלת ההחזר ממס הכנסה על ההפסד בבורסה היא על המשקיע עצמו.

איך הפסדים בבורסה מקנים לך החזר מס?

החזר מס הכנסה על הפסדים בבורסה

כאשר הרווחים גדולים מ- 20 אלף ₪, אתם זכאים לקזז את ההפסדים מהרווחים ובאופן זה לצמצם את חבות המס ולהשאיר לעצמכם יותר כסף בחשבון. סכומי הזכאות להחזר יכולים לגדול במיוחד כאשר אתם מנהלים מספר חשבונות מסחר שונים וכאשר אתם מקבלים תשלומים על דיבידנדים.

יש אנשים הכנסותיהם היחידות הן משוק ההון. אנשים כאלו זכאים לקבל פטור מלא ממס על רווחי ההון עד לגובה הכנסה מסוים.

יש מצבים בהם חברות נתנו מניות לעובדים שלהם בהיקף משמעותי. במידה ועובדים אלו סחרו בשוק ההון גם באופן פרטי וחוו גם הפסדים, עליהם לבדוק עד כמה הם יכולים לקזז מהמס שהם כבר שילמו.

כל הקיזוזים מהרווחים והזיכויים ממס הכנסה יכולים להתבצע עד 6 שנים אחורה. כדי לקבל החזר מס על הפסדי הון יש להגיש בקשה לפקיד השומה ולצרף טופס 867 מכל חשבונות הבנק והברוקרים. הרחבה על נושא החזרי המס בשל הפסדים בשוק ההון ניתן לקבל במאמר זה שהתפרסם בדמרקר.

משרד יועץ המס אזולאי אלירן, יחסוך לך את הבירוקרטיה: ישיג עבורך את כל המסמכים הנחוצים, יחשב לך את הדוחות הזכאות ובמידה וקיים החזר יגיש אותם בשמך למס הכנסה להחזר מקסימלי! אם במהלך שש השנים האחרונות סחרת בשוק ההון והיו לך גם הפסדים בבורסה, סביר להניח שאתה זכאי להחזר מס.

בדוק זכאותך להחזר מס ללא עלות – וחייג אלינו או השאר פרטים בקישור זה ונחזור אליך בהקדם.

*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית. כל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.