הטבת מס על הפקדות עבור ביטוח חיים

מדינת ישראל פועלת על מנת לעזור לאזרחיה להתמודד כלכלית טוב יותר בעתות משבר. לכן היא מאפשרת הטבות במס הכנסה גם לאנשים המפקידים כספים לביטוח חיים על סוגיו. הטבות אלו ניתן לקבל דרך החזר מס הכנסה על ביטוח חיים. ישנם שני סוגי ביטוח חיים בסיסיים: ביטוח ריסק ופוליסת חיסכון. ביטוח ריסק המקנה פיצוי חד פעמי במקרה מוות ואין בו מרכיב חיסכון. ביטוח חיים בפוליסת חיסכון לא מכיל מרכיב ביטוחי אלא מקנה את ההפקדות כחסכון לגיל פרישה.

מי זכאי להחזר מס הכנסה לביטוח חיים ?

כל אחד יכול להפקיד לביטוחי החיים גם דרך מקום העבודה וגם באופן עצמאי. עצמאים חייבים להגיש מדי שנה למס הכנסה דו"ח שנתי ובו הם מפרטים את ההפקדות לביטוחים.

שכירים לעומתם יכולים ליהנות מההטבה על הפקדות לביטוח חיים במספר אופנים. כאשר ההפקדה מתבצעת דרך המעסיק – ההטבה תחושב בתלוש השכר. אך באפשרותו של השכיר לפקיד גם באופן עצמאי על ביטוח חיים שאינו דרך מקום העבודה. דרך נוספת בה מפקיד השכיר לביטוח חיים הוא דרך ביטוח המשכנתא. כל אדם שלוקח משכנתא בישראל מחויב על ידי הבנק לעשות גם ביטוח חיים. ניתן לקבל את ההטבה גם על הפקדה עבור ביטוח החיים של בן/בת הזוג או של הילדים.

מהו גובה ההחזר על הפקדה עבור ביטוח חיים?

לפי פקודת מס הכנסה (45א) הזיכוי מגובה המס השנתי יהיה שווה ל 25% מסך ההפקדות השנתיות לביטוח החיים.

איך ניתן לקבל את ההחזר ממס הכנסה על ביטוח חיים?

החזר מס הכנסה על הפקדה עבור ביטוח חיים

בכל מקרה של הפקדה שלא דרך מקום העבודה, הדרך ביחידה בה השכיר יכול לקבל את ההחזר היא רק דרך בקשה יזומה להחזר מס הכנסה. התהליך כולל בין היתר צירוף טופסי 106 מכל מקומות העובדה ואישור שנתי למס הכנסה על ההפקדות שבוצעו לביטוח החיים. האישור על ההפקדות שבוצעו נשלח על ידי חברות הביטוח בסיומה של כל שנת מס. ניתן גם לבקש אותו גם באופן יזום.

*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית. כל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.

שכיר ומפקיד לביטוח חיים, מי יכול לעזור לך לקבל החזר מס הכנסה?

מאחר והתנאים לקבלת החזרי מס על הפקדות לביטוח חיים הם רק חלק אחד מתוך עשרות סעיפי החזר אפשריים, עדיף לתת לגורם מקצועי ומנוסה לעזור לך לבצע את הבקשה להחזר מרבי.

משרד ייעוץ המס אזולאי אלירן, יחסוך לך את הבירוקרטיה: ישיג עבורך את כל המסמכים הנחוצים, יחשב לך את הדוחות להחזר מקסימלי וימנע בקשת החזר במקרה שיש חוב. במידה וקיים החזר המשרד יגיש את הבקשה בשמך במקסימום יעילות ונוחות!

שכיר,

האם ב-6 השנים האחרונות הפקדת לביטוח חיים באופן עצמאי?

אם ענית ב"כן" על השאלה הזו,
אז סביר מאד להניח שגם לך מגיע החזר ממס הכנסה!

בדוק עכשיו את זכאותך המלאה להחזר מס – ללא עלות!
מלא את הפרטים בטופס זה ונחזור אליך בהקדם.

 

מייצג רשום החזר מס הכנסה בדיקת זכאות להחזר מס

0
עד היום החזרנו ללקוחות ממס הכנסה (בשקלים)
0
לקוחות מרוצים עד היום
0
זמן ממוצע לקבלת תשובה על גובה החזר המס לשכירים (בימים)
0
ממוצע אחוז הזכאים להחזר מס מכלל השכירים (לפי אחוזים)