החזר מס הכנסה על דמי הלידה

אמא טרייה ויקרה, מזל טוב! עכשיו, 60 שניות על דמי הלידה ומס הכנסה… המון יולדות זכאיות לקבל כסף בחזרה מהמדינה והן בכלל לא מודעות לזה!

לפי החוק היום במדינת ישראל, יולדת כמוך זכאית בד"כ לחופשת לידה של 14 עד 26 שבועות. לפי הביטוח הלאומי, דמי הלידה שתקבלי על חופשת הלידה נועדו לפצות אותך על אובדן ההכנסה שלך בתקופה החופשה.

באפשרותך גם להאריך את החופשה אפילו עד 12 חודשים. רק שבמקרה כזה בתקופת ההארכה תהייה ללא תשלום ממקום העבודה או מביטוח לאומי ולא תהיי זכאית לצבור בה וותק לזכויות סוציאליות.

מה זה החזר מס על דמי הלידה?

החזר מס הכנסה על דמי לידה

הסיבה שאת עשויה לקבל מהמדינה כסף בחזרה, נובע מכך שחישוב השכר שביצע לך המעסיק לפני חופשת הלידה היה חישוב שנתי. כלומר, המעסיק ניכה לך מס הכנסה במקור מתוך הנחה שהמשכורת שלך תהיה זהה לאורך כל השנה. הוא ציפה שתעבדי שנה מלאה. לכן כאשר יצאת לחופשת לידה ובמיוחד כשהארכת אותה ללא תשלום – נוצר מצב ששילמת יותר מס ממה שהיית צריכה. וממש כמו במקרה של הפסקת עבודה, סביר מאד להניח שבמקרה כזה את זכאית להחזר מס. הרחבה בנושא דמי הלידה ניתן למצוא באתר כל זכות.

עכשיו, כשאת מבינה שיש מצב שמגיע לך כסף בחזרה, מה את יכולה לעשות?

הכסף שעומד לזכותך לא יחזור אליך מעצמו. כדי שתקבלי את המס העודף בחזרה, עלייך להגיש דוח למס הכנסה באופן ייזום. כעקרון, כל אדם יכול לאסוף את המסמכים שלו, לחשב את הדוחות המתאימים, ולהגיש את הבקשה להחזר ממס הכנסה בעצמו. אבל ניתן גם להיעזר במשרד ייעוץ מס מנוסה. בכל מקרה, עלייך להזדרז כי תוכלי לדרוש את הכסף רק עד 6 שנים אחורה.

משרד ייעוץ המס אזולאי אלירן, יחסוך לך את הבירוקרטיה: ישיג עבורך את כל המסמכים הנחוצים, יחשב לך את הדוחות ובמידה וקיים החזר יגיש אותם בשמך למס הכנסה להחזר מקסימלי!

אז, אם במהלך שש השנים האחרונות היית שכירה, יצאת לחופשת לידה והארכת את חופשת הלידה מעבר ל-24 שבועות, סביר להניח שאת זכאית להחזר מס.

בדקי זכאותך להחזר מס ללא עלות – חייגי אלינו עכשיו או השאירי פרטים בקישור זה ונחזור אליך בהקדם.

*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית. כל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.