החזר מס הכנסה על קופת גמל

קופת גמל וקרן פנסיה הן מכשירים של חיסכון פיננסי לטווח ארוך למטרת קצבה לאחר פרישה. ביטחון כלכלי בגילאים מתקדמים הוא מהלך בעל חשיבות עליונה. ולכן חשוב לקיים ולטפח מכשירים אלו לאורך זמן. יחד עם זאת יש מצבים בחיים בהם נדרש למשוך כספים בשלבים הרבה יותר מוקדמים.

במאמר הזה נסביר לך באיזה תנאים ואיך באפשרותך לקבל החזר מס הכנסה על משיכת כספים מוקדמת מקופת הגמל, מקרן הפנסיה ואפילו מקרן השתלמות.

הפקדות כספים בקופת גמל ובקרן הפנסיה פטורות ממס ומקנות לאדם גם זיכויים וגם ניכויים מגובה המס השנתי. הקופות יפתחו בזמן הפרישה ויאפשרו לחוסך קצבה חודשית שתהייה פטורה ממס. אך מטבע החיים יש מצבים בהם האדם נדרש למשוך את הכסף מחסכונות אלו לפני הזמן.

מדינת ישראל מאפשרת פדיון לפני הזמן ומתייחסת לזה כפדיון לא חוקי של הכספים. ולכן במקרה כזה, משיכת הכספים תגרור ניכוי מס בגובה של 35% על המשיכה. אירוע חד פעמי כזה בקופת גמל, בקרן פנסיה ואפילו בקרן השתלמות יכול להוות בסיס להחזר מס הכנסה על המס שנוכה.

לפרטים נוספים על נהלי קופת גמל ניתן למצוא באתר כל זכות.

החזר המס אינו מבוסס על האירוע לבדו אלא יצורף לחישוב המס השנתי. באופן זה יושוו כלל ההכנסות לכלל המס שנוכה, וכל מס עודף יהיה פוטנציאל להחזר.

החזר מס הכנסה על קופת גמל קרן פנסיה

איך תוכל לקבל את החזר המס שמגיע לך על משיכת קופת גמל או קרן פנסיה לפני הזמן?

הכסף שעומד לזכותך לא יחזור אליך מעצמו. כדי שתקבל את המס העודף בחזרה, עלייך להגיש דוח למס הכנסה באופן ייזום. כעקרון, כל אדם יכול לאסוף את המסמכים שלו, לחשב את הדוחות המתאימים, ולהגיש את הבקשה להחזר ממס הכנסה בעצמו. אבל ניתן גם להיעזר בשירותיו של משרד ייעוץ מס מנוסה.

משרד ייעוץ המס אזולאי אלירן, יחסוך לך את הבירוקרטיה: ישיג עבורך את כל המסמכים הנחוצים, יחשב לך את הדוחות ובמידה וקיים החזר יגיש אותם בשמך למס הכנסה להחזר מקסימלי!

אז, אם במהלך שש השנים האחרונות פדית כספים לפני הזמן מקופת גמל, קרן פנסיה או קרן השתלמות, סביר להניח שאתה זכאי להחזר מס גם על פעולה זו.

בדוק זכאותך להחזר מס ללא עלות – חייג אלינו או השאר פרטים בקישור זה ונחזור אליך בהקדם.

*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית. כל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.