החזר מס הכנסה על תרומות למוסדות מוכרים

מדינת ישראל מעוניינת לקדם יוזמות חברתיות ואזרחיות דרך עמותות העוסקות בנושאים חברתיים ואזרחיים שונים. מקורות ההכנסה של העמותות כוללים: מימון ציבורי (תקציבי המדינה ורשויות מקומיות), דמי חבר, הכנסות מנכסים ושירותים ומתרומות. ומשום שהמדינה מעדיפה לעודד את מנגנון התרומות על פני שאר מקורות ההכנסה, היא מעניקה הטבה בצורה של זיכוי מס על תרומה למוסד מוכר.

מהו החזר מס הכנסה על תרומות ?

פקודת מס הכנסה בנושא זיכוי על תרומות נועדה לעודד אנשים לתרום. תרומות מעל 190 ₪ (החל מ- 2015) יזכו את התורם בגובה 35% מסך התרומה. הזיכוי מוגבל עד לגובה 30% מההכנסה החייבת במס או לגובה התקרה הקבועה בחוק. מס הכנסה מקבל רק קבלות של מוסדות מוכרים לצרכי מס, שעליהן מצוין במפורש שהמוסד או הארגון מוכרים לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

לדוגמה חשבונית של תרומה לעמותה מוכרת בסך 600 ₪ זיכתה את התורם בהחזר של 218 ₪ בסך ההחזר שלו בשנת 2016. בין העמותות הנפוצות שמוכרות לפי סעיף 46 אפשר למצוא נכון ל 2017 את האגודה למלחמה בסרטן, עמותת תנו לחיות לחיות, עמותת הדברות, עמותת ערכים ועמותות רבות נוספות.

תרומות למוסדות מוכרים

להרחבה בנושא החזרים על מס הכנסה מתרומות ניתן למצוא באתר כל זכות.

כן, כל אדם יכול לאסוף את המסמכים שלו, לחשב את הדוחות, ולהגיש את הבקשה למס הכנסה בעצמו. אבל ניתן גם להיעזר במשרד ייעוץ מס מנוסה.

משרד ייעוץ המס אזולאי אלירן, יחסוך לך את הבירוקרטיה: ישיג עבורך את כל המסמכים הנחוצים, יחשב לך את הדוחות ובמידה וקיים החזר יגיש אותם בשמך למס הכנסה להחזר מקסימלי! אם במהלך שש השנים האחרונות תרמת לעמותה מוכרת לפי סעיף 46, סביר להניח שאתה זכאי להחזר מס.

בדוק זכאותך להחזר מס ללא עלות – חייג אלינו או השאר פרטים בקישור זה ונחזור אליך בהקדם.

*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית. כל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.